Lägg till i kalender
När:
juni 3, 2017 kl. 09:00 – 10:45
2017-06-03T09:00:00+02:00
2017-06-03T10:45:00+02:00
Var:
Malmo Chán Buddhist Temple
Ahlmansgatan 20A
Malmø
Sweden
Ahlmansgatan 20A
Malmø
Sweden

10 min Qi Gong. 5 min Xing Chán (gående/walking), 45 min Zuo Chán (sittande/sitting). 45 min frukost/breakfast.
Under ledning av Yao Shí/Ulla-Britt.
Hejsan,
Mitt namn är Edin Bellanius och jag undrar om jag kan delta på lördagens meditation? Jag har ganska nyligen anmält mig till workshopen för nya. Men jag har under 1 veckas tid börjat meditera dagligen en timme (Rökelses brinntid).
Vänligen
Edin
HEJ EDIN,
DU ÄR VÄLKOMMEN!
Tack Ming Bao.
Can join this class for trial
No, better wait til 21 september.
Hej!
Är det möjligt att få delta i meditationen på lördag? Jag praktiserar primärt inom den tibetanska traditionen sedan några år tillbaka och har en daglig meditationpraktik sedan några år, är i Göteborg över helgen och hade gärna kommit förbi och mediterat med er. Isabelle
Hej Isabelle,
I Göteborg är det bara meditation på söndagar. Du är välkommen då!
Hi Can I join on meditation on Saturday
SORRY,
Didn’t get your message until now. However, the teaching is held in Swedish, so no. Sorry about that.
If you want a teaching in English please mail me and we can arrange a suitable date. *templet@taozen.se*
God dag.
Jag hittade er nyss på hemsidan.
Jag har arbetat med QI GONG i två åtm, men glömt det mesta nu
VAR i Malmö finns ni? VAD händer nu på lördag med Qi Gong.
Kan jag komma som ” nybörjare ” och vd kostar det?
Värme, Anna
HEJ,
Ledsen för sent svar, inte sett det. Bättre att maila oss. Lördagar är det bara 10 min qi gong som förberedelse för en längre meditation. Den ’riktiga’ träningen är på måndagar 18:00 – 19.30. Kostar 50 kr/gång.
Dock inställt idag pga sjukdom. Välkommen nästa måndag!
Hej igen,
Det visar sig att det inte finns någon instruktör må 10/12, hon är bortrest då. Så du är välkommen må 17/12.
Vi finns på Ahlmansgatan 20A i Malmö Chán Buddhist Temple. 20 meter från Bangatan. Nära Södervärns busstation.